sadsad x
asdasd

ÇALIŞMA VE OYUN ORTAMIMIZI NASIL DAHA SAĞLIKLI HALE GETİREBİLİRİZ?

31 Mayıs 2022
ÇALIŞMA VE OYUN ORTAMIMIZI NASIL DAHA SAĞLIKLI HALE GETİREBİLİRİZ?

Zamanımızın çoğunu masa başında geçiyoruz. Peki masa başında bu kadar uzun zaman geçirirken çalışma ortamımızın sağlıklı, ergonomik ve verimli olmasına dikkat ediyor muyuz? Çalışma alanlarına fonksiyonel çalışma ve oyuncu koltukları üreten xDrive, konforlu ve sağlığınızı önemseyen koltukları ile çalışma alanlarının altın kurallarını aktarıyor.

1. ÇALIŞMA VE OYUN ALANLARIMIZ SAĞLIKLI VE ERGONOMİK Mİ?

Günümüzde sıkça duymaya başladığımız ergonomi kavramının çalışma ve oyun ortamları için önemi her geçen gün artıyor. Ergonomi kelimesini kısaca özetlemek istersek, çalışma ortamının insan sağlığına uygun hale getirilmesi diyebiliriz.

Oyuncu Koltuğu sektörünün Türkiye’de kurucu markası xDrive, Geliştirdiği fizyoterapist onaylı çalışma & oyuncu koltukları ile tüm çalışma alanlarında kullanıcılarının sağlıklı ve ergonomik bir oturum sağlamalarına, vücut sağlığını korumalarına ve performanslarını yükseltmelerine yardımcı olmaktadır.

Artan oturum sürelerinde sizlere maksimum konfor sağlaması için geliştirilen “Soft Rocking Motion” mekanizması sayesinde, adeta vücudunuzun şekline göre hareket ederek dinamik oturmayı desteklemekte ve iş veriminizi arttırırken sağlınızı da koruyarak çalışma ve oyun alanlarının vazgeçilmezi olmaktadır.

Oyuncu koltukları ile ilgili detaylı bilgi için “https://www.xdrive.com.tr”sayfasına göz atmayı unutmayın.

2. ÇALIŞMA VE OYUN ALANLARIMIZI DOĞRU VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE NASIL KULLANIRIZ?

Çalışma ve oyun alanlarımızın verimli ve konforlu olmasının yanı sıra doğru ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi de önemlidir. Peki nasıl?

 İlk olarak dikkat edeceğimiz nokta koltuğumuz ve masamızın oturma alışkanlığı destekleyecek şekilde ayarlanması ve sonrasında çalışma masamızda yer alan aksesuarları oturuşumuza göre düzenlenmesi olacaktır. Peki işin en hassas ve önemli noktası olan koltuğumuzu ve masamızı nasıl doğru şekilde kullanacağız?

İşte xDrive kullanmanın 5 altın kuralı:

  1. İlk olarak çalışma koltuğumuza oturduğumuzda koltuğumuzun yüksekliğini ayağımız yere tam dizlerimiz 90 derece açı alacak şekilde ayarlamaya özen göstermeliyiz.

  2. Boyun ve bel desteğini vücut yapımıza göre ayarlamalıyız.
  3. Koltuğumuzun kol desteklerini masamız ile aynı hizaya getirerek dirseklerimizin 90 derece açı ve bileklerimizin 180 derece açı alacak şekilde ayarlamaya özen göstermeliyiz.

  4. Ekran ve başımız arasında paralel bir duruş sağlamaya özen göstermeliyiz.
  5. Koltuğunuzun Soft Rocking Motion mekanizmasını kilonuza uygun olarak ayarlamaya özen göstermelisiniz.

 

xDrive’ın konforlu çalışma & oyuncu koltuğu modelleri ile uzun çalışma saatlerinizi aktif ve daha sağlıklı geçirebilirsiniz. ürünler hakkında detaylı bilgi için  xdrive.com.tr sayfasına göz atmayı unutmayın. 

3. XDRİVE, FİZYOTERAPİST ONAYLI OYUNCU KOLTUKLARI ÜRETİYOR!

Tasarladığı çalışma ve oyuncu koltukları ile kullanıcılarının konforunu ve sağlığını düşünen xDrive, Uzun çalışma saatleri, iş stresi ve hareketsiz kalmanın kas ve iskelet sağlığımıza olan etkilerini en aza indirmek için Fizyoterapist ekipleri ile birlikte çalışarak xDrive tasarladığı oyuncu & çalışma koltuklarını ergonomi ve postür testlerine sokarak uzun süreli oturumda vücut sağlığını koruyarak çalışanların kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçecek ergonomik açıdan uygunluğu onaylanmış ürünler tasarlamıştır.

X bir çalışma koltuğu ve xDrive Oyuncu & Çalışma Koltukları ile yapılan testler sonucunda ortaya çıkan veriler kişilerin ergonomik olmayan bir koltukta uzun süreli oturum sonucu iskelet sisteminde sağlıksal sorunlar ortaya çıktığı görülmüştür. Aynı kullanıcıya xdrive ürünü kullandırıldığı zaman ise iskelet sistemindeki sağlıksal sorunlarda düzelme olduğu kaydedilmiştir. Yapılan testler sonucunda ortaya çıkan veriler sağlıklı çalışma koltukları önemini anlatır vaziyette. Özellikle sağlıklı ve konforlu bir çalışma koltuğuna sahip kişilerin stres seviyelerinin de daha az olduğu görülmüş.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.