sadsad x
asdasd

Bunları Biliyor Muydun?

01 Ekim 2021
Bunları Biliyor Muydun?

XDRİVE

xDrive Profesyonel Oyuncu Koltukları 1983 kuruluşlu “XDRİVE MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” tescilli markası olup Türkiye’de 2016 yılında İlk profesyonel oyuncu koltuğunu üreterek “oyuncu koltuğu” sektörünü kuran firmadır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen oyuncu koltuğu markası xDrive, 6 İl’de toplam 9 satış mağazası ve servis noktası ile müşterilerine hizmet vermektedir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Müşteri memnuniyetine son derece önem veren xDrive’ın pazaryerleri ve diğer değerlendirme sitelerindeki memnuniyet oranları aşağıdaki gibidir.

Hepsiburada : 9.8/10

Trendyol : 9.3/10

N11 : 100/100

Gittigidiyor : 92/100

Şikayetvar : 4/5

OYUNCU KOLTUKLARI VE ÇALIŞMA KOLTUKLARI

GAMİNG VS BUSİNESS

xDrive, Oyuncu Koltukları ve Çalışma Koltukları olarak iki alanda üretim sağlamaktadır. Bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren, oyun oynayan kişiler için “xDrive Oyuncu Koltukları” adı ile farklı model ve tasarımda oyuncu koltukları üretirken Profesyonel hayattaki çalışanlar içinde fizyoterapist onaylı performans odaklı “xDrive Çalışma Koltukları” üretmektedir.

 

OYUNCU MASALARI

xDrive, Oyuncu Koltuklarında olduğu gibi Oyuncu Masalarını ‘da Türkiye ile ilk tanıştıran markadır. Güncel olarak ATEŞ ve TOPRAK modellerinin yanı sıra yukarı/aşağı hareketli oyuncu masaları ile satış gerçekleştirmektedir.  

 

FİZYOTERAPİST ONAYI

Ekiplerimizin uzun süren ortopedi ve ergonomi testleri neticesinde xDrive Altay Çalışma & Oyuncu Koltuğu serisi uzun süreli kullanımda standart çalışma koltuklarına göre kullanılan raylı başlık teknolojisi, entegre bel destek teknolojisi, 4D kolçak teknolojisi ve multi-fonksiyonel mekanizma sistemleri ile kullanıcının vücut yapısına göre kişiselleştirilebilir olması sayesinde uzun süreli çalışma ve oyun sürelerinde oluşabilecek ağrıları ve sağlık problemleri riskini minimuma indirdiği ve verimliliği arttırdığı ergonomik ve ortopedik olarak uygun görülmüş ve onaylanmıştır.

 

OYUNCU KOLTUĞU ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ergonomik Tasarım : Oyuncu Koltukları, renkleri ve tasarımlarıyla her ne kadar bilgisayar başında oyun oynayanlar için özel bir koltuk gibi görülse de aslında herkes için kullanılması gereken doğru oturuş pozisyonuna uygun tasarlanmış "ERGONOMİK" yapıya sahip kişiselleştirilebilir koltuk modelleridir. Ofis kullanımlarında renkli ürün istemeyen kullanıcılarımız için full siyah modellerimiz mevcuttur

Deri Kalitesi : xDrive Premium PU Deri esneme ve aşınma direnci açısından en iyi kaliteyi müşterilerine sunarken kişiye ve oturma süresine bağlı oluşabilecek terlemeye veya alkol dökülmelerine karşı ürünün zarar görmesini engelleyici koruyucu katmanı sayesinde de daha uzun ömürlü ve dayanıklı hale gelmiştir.

 

Kumaş Kalitesi : xDrive Nanoteks Kumaşı esneme ve aşınma direnci açısından en iyi kaliteyi müşterilerine sunarken kişiye ve oturma süresine bağlı oluşabilecek terlemeyi en aza indirir.

 

İç İskelet Kalitesi : Oyuncu koltuklarımızın iç iskeletini oluşturan demir iskeletlerimiz özel büküm makinaları ile şekil verilip robot kaynaklar ile hatasız kaynak işlemi tamamlanarak pas önleyici elektrostatik boya ile boyanıp daha sağlam ve daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

 

Sünger Kalitesi : xDrive Oyuncu Koltuklarında ki sünger yoğunluğu (dansite) +-65 DNS 'dir. Avrupa standartlarının üzerinde olan bu değer sayesinde tüm koltuk modelleri daha uzun ömürlü ve daha konforludur. xDrive uzun süreli oturumlarda gerekli ergonomiyi sağlayarak oluşabilecek ağrıları önlemek için süngerin yumuşaklığını özel olarak ayarlamaktadır sünger yumuşaklığının artması ürünün üretim maliyetini %30 arttırmaktadır.

 

Kolçak kalitesi : 2D-3D-4D hareketli kolçaklarımızı istediğiniz konumda ayarlanabilirsiniz ayrıca en önemlisi tüm kolçak çeşitlerimizde metal iç iskelet ve metal bağlantı noktaları sayesinde maksimum dayanıklılık sağlayarak bağlantı noktalarından kırılma gibi durumlar asla yaşatmamaktadır.

 

Mekanizma Kalitesi : Oyuncu Koltuklarımızda bazı modellerimizde yan mekanizma (160 derecelik geri yatış sağlar) kullanılırken bazı modellerimizde alt mekanizma (135 derecelik geri yatış sağlar) kullanılmaktadır. Bazı modellerimizde ise Çift mekanizma sistemi kullanılmıştır. Kullanılan mekanizmalar Avrupa standartlarına uygun Türkiye ve Avrupa'da Kalite sınıfı en yüksek mekanizmalardır. 

 

Amortisör Kalitesi : Oyuncu Koltuklarımızda dünya standartlarında en yüksek kalite sınıfı olan "Isıl İşlem Görmüş Orijinal 4 Class" amortisörler kullanılmaktadır. Bu sayede amortisörler yüksek kilolarda dahi dahi kullanıcıya uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

Ayak Kalitesi : Tüm oyuncu koltuğu modellerimizde metal ayak kullanılmaktadır bu sayede plastik ayaklı ürünlerde yaşanan kırılma vd. tüm sorunlar xDrive ürünlerinde ortadan kalkmıştır.

Tekerlek Kalitesi : Tüm xdrive ürünlerinde Yüksek kilolara dayanıklı yeri çizmeyen özel tasarım Büyük xDrive tekerlekler kullanılmaktadır

 

Oyuncu Koltukları Terletir mi ?

Terleme insan vücudunun ısısını sabit tutmaya yarayan fizyolojik bir olay olup bir nevi vücudun soğutma sistemidir. Dışarıdaki hava ne kadar değişirse değişsin vücut sıcaklığımızın stabil kalmasını sağlayan, vücudun sıcaklığa karşı gösterdiği bir reaksiyonudur. Bir insanın 2 ila 4 milyon arasında değişen sayıda ter beziyle doğduğunu da göz önünde bulunduralım.

Bu kısa bilginin ardından oyuncu koltuğunun terletmediğini iddia etmek tüketiciyi yanıltmaktan başka bir şey değildir. xDrive Oyuncu Koltukları üretmiş olduğu oyuncu koltuklarında terlemeden kaynaklı suni derinin zarar görmesini engellemek için koruyucu katman kullanmaktadır.

İster kumaş kaplama olsun, ister suni deri artıları ve eksileri ile değerlendirildiğinde maalesef terlemeyi engelleyememektedir. "Terletmeyen Oyuncu Koltuğu" şeklinde ifadelerle tüketiciyi yanıltmak ticari prensiplere ve ahlaki değerlere aykırıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.