Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
25.10.2023

En İyi 10 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 2023

En İyi 10 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 2023

Çeşitli bütçelerdeki en iyi 10 oyuncu koltuklarını inceledik. Bu şık görünümlü, fonksiyonel gamer koltukları rahat ve ergonomik bir koltuk arayan herkes için iyi bir seçim olacaktır.

Oyuncular olarak, oyun bilgisayarlarımıza ve bunlarla birlikte gelen grafik kartlarına, işlemcilere, monitörlere ve kasalara o kadar çok odaklanıyoruz ki, muhtemelen hepsinden daha önemli olan bir bileşeni unutuyoruz: Koltuğumuz.

Günümüzde, oturma sürelerinin artmasıyla iyi bir koltukta oturmayan kişilerde bel-boyun hastalıkları ciddi anlamda artış göstermektedir. Uzmanlar bu ağrıların oluşumunu ergonomik olmayan koltuklarda uzun süre vakit geçirmekle ilişkilendirmektedir. Bilgisayar başında uzun süre çalışanlar ve oyuncular için kaliteli bir bilgisayar koltuğuna sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Neyse ki, çalışanlar ve oyuncular için tasarlanmış uzun süreli oturuma uygun ergonomik oyuncu koltukları var. Bu alıcı kılavuzunda, şu anda mevcut olan en iyi 10 oyuncu koltuğuna göz atacağız.

Bütçenize en uygun oyuncu koltuğunu kolayca bulmanıza yardımcı olmak için kılavuzu fiyat aralığına göre ayırdık. Kendiniz için yeni bir koltuk arıyorsanız, aşağıdaki bilgisayar koltuklarını incelemeniz, ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulmanıza yardımcı olacaktır.

xDrive 15’Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive 15'Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu, Türkiye'nin en çok tercih edilen oyuncu koltuğu olarak değerlendirilebilir. Trendyol, Hepsiburada, N11, Amazon ve diğer sitelerde en çok değerlendirilenler arasında araştırdığımızda yaklaşık 1500 yorum bulduk ve bu yorumların %94'ünden fazlasının 5 yıldız aldığını gördük. Bu, hem ürünün tercih edildiğini hem de ürünü alan kişilerin memnuniyetini gösteriyor.

xDrive 15'Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu'nu incelediğimizde, xDrive markasının en uygun fiyatlı ürünleri arasında yer aldığını görüyoruz. Ancak, tasarımı, fonksiyonelliği ve rahatlığıyla bu oyuncu koltuğu, oyuncu koltuğu almayı düşünenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

xDrive oyuncu koltukları, ürünlerinin rahat bir şekilde kullanılması ve yanlış ürün seçiminin önüne geçilmesi için ürünlerinin oturum ve sırt genişliğine uygun, maksimum boy ve kilo önerilerinde bulunmuş, 15'Lİ modelini araştırdığımızda, maksimum 175 cm boy ve maksimum 90 kg ağırlık aralığındaki kullanıcılara konforlu bir oturum sunacağını sitesinde belirtmiştir.

Ürün parçalarına göz atacak olursak, xDrive'ın en uygun fiyatlı ürünü olmasına rağmen metal iç aksam ve metal bağlantı noktasına sahip 2D hareketli kolçak özelliği ve 160 derece ayarlanabilir yan mekanizmalı sırt kısmı ile konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Üründe ayrıca yukarı aşağı hareketi sağlayan SGS sertifikalı class 4 amortisör, dayanıklı büyük metal ayak ile birlikte oyuncu koltukları için özel tasarlanmış yüksek kilolara dayanıklı ve yer çizmeyen özel tekerlekleri ile oluşabilecek tehlikeli durumların önüne geçmektedir. Kişilerin boyuna göre ayarlayabileceği ayarlanabilir bel ve boyun destekleri ile uzun saatler süren kullanım sırasında oluşabilecek ağrıların büyük ölçüde önüne geçmektedir.

xDrive SANCAK Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive oyuncu koltuklarının kendine has tasarımı ile en uygun fiyatlı ikinci ürünü olan Sancak serisi, şık tasarımı ve ergonomik yapısı ile e-ticaret sitelerinde en çok satılan ve değerlendirilen gamer koltukları arasındadır. Dahili boyun yastığı, boyun boşluğunu tam doldururken ayarlanabilir özel kavisli bel yastığı ile de oluşabilecek bel ağrılarını en aza indirir.

Yan mekanizması sayesinde 160 dereceye kadar geri yatış sağlayan xDrive Sancak bilgisayar koltuğu, ayarlanabilir 2D kolçakları sayesinde kullanıcılarına fonksiyonel oturma seçenekleri sunmaktadır.

Sancak modelinin detaylarına indiğimizde, maksimum 175 cm boy ve maksimum 90 kg ağırlık aralığında olan kullanıcılara konforlu bir oturum sunacağını sitesinde belirtmiştir.

xDrive GÖKTÜRK Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Göktürk Profesyonel Oyuncu Koltuğunu incelediğimizde, ilk ilgimizi çeken kısmı diğer oyuncu koltuklarından farklı bir tasarıma sahip olmasıdır. Sırt kısmında bulunan tek parça piano-black plastik hava boşluğu ile çok şık ve karizmatik bir duruşa sahip. Ayrıca yanal destekleri de belinizi yan kısımlarından çok rahat bir destek sağlıyor.

xDrive, Göktürk modelinin maksimum 185 cm boy ve 100 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için uygun olduğunu sitesinde belirtmiştir. Ürüne oturduğunuzda bacak kısmınız diğer ürünlere göre biraz daha rahat olacağını söyleyebiliriz. Oturum kısmının yanal destekleri rahat ve geniş oturum alanı isteyen kullanıcılar için artı bir özellik olabilir. Ayarlanabilir boyun ve bel desteği sayesinde ürünü kendinize göre ayarlarken 3D hareketli kolçaklarınızı isterseniz sağa, isterseniz sola, veya ileri geri hareket ettirebilir ve masanız ile aynı boyuta getirebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerde kullanılan kolçaklar tamamen iç-dış aksamı metal olup kırılmanın önüne geçerken, kolunuzla temas eden kısmı yumuşak PU süngerden hazırlanmıştır. Ürünün geri yatışı 135 derece olup çift kollu tilt mekanizma ile konforlu bir oturum sunmaktadır.

xDrive AKDENİZ Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Akdeniz farklı tasarımı ve vücut ergonomisine uyumu ile kısa sürede en çok satan oyuncu koltukları arasına girdiğini söyleyebiliriz. Akdeniz serisi daha yumuşak ve rahat bir oturum isteyen kişiler için bulunmaz bir ürün. 

xDrive'ın özel üretim tekniği ve süngeri ile standart oyuncu koltuklarından çok daha farklı bir rahatlığı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bilgisayar başında klavyeye eğilerek oturan kişilerin sırtını destekleyecek şekilde tasarlanan Akdeniz oyuncu koltuğu serisinin sırtı 80 dereceye kadar öne gelerek 160 dereceye kadar geri yatış sağlamaktadır.

Kumaş oyuncu koltuğu arayanlar için deri-kumaş hibrit seçeneği ile alcantara seçeneğini de sunmaktadır. Üst seviye 3D kolçakları sayesinde oyun ve iş esnasında kolunuzun hareketine göre kolçaklarınızda hareket sağlayarak kolunuz ile tam uyum sağlar.

xDrive, Akdeniz Kumaş Profesyonel Oyuncu Koltuğu için maksimum 185 cm boy ve 100 kg ölçülerine sahip kullanıcılara konforlu bir kullanım sunacağını belirtmiştir.

xDrive TUFAN Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Tufan Profesyonel Oyuncu Koltuğu modeli, Benim alacağım koltuğun sırtı ve oturum alanı geniş olsun hem de bel boşluğumu tam doldursun diyen kişiler için tam aradıkları koltuk diyebiliriz. Hem de 195 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlayacağı belirtilmiştir. Ürün  oturum ve sırt monoblok (birlikte) 135 derece geri yatış yapmaktadır buda yüksek kilolu kullanıcılar için en rahat kullanılacak mekanizma türüdür.  Tufan modelinde özel olarak tasarlanmış sırtı çevreleyen ve kavisli yapısı ile sırtımızı tamamen doldurarak oluşabilecek bel ve sırt rahatsızlıkların büyük ölçüde önüne geçmektedir.

xDrive AKDENİZ AYAK UZATMALI Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Bilgisayar başında ayak uzatmadan oturamıyorsan bu koltuk tam sana göre, bilgisayar başında geçirilen vakit son yıllarda artarak günlük ortalama 8-10 saati bulmaktadır Bu süre içerisinde ayaklarımızın hareketsiz bir şekilde yere dik olarak durmasından kaynaklı olarak damarların sıkışması ve kan dolaşımının yavaşlamasına bağlı olarak uyuşmalar ve ağrılar meydana gelmektedir. Tamda bu noktada ayak uzatma desteği koltuğunuzun oturağının altından çıkarak bu ağrıların oluşmasının önüne geçmekte

xDrive Akdeniz Ayak Uzatmalı Profesyonel Oyuncu Koltuğu sahip olduğu açılıp kapatılabilen dayanıklı ayak uzatma aparatına sahiptir. Bu aparat sayesinde uzun süreli oturumlarda ayaklarımıza kalp tarafından pompalanan kanın stabil düzeyde pompalanmasını sağlayarak oluşabilecek ağrıların ve uyuşmaların önüne geçilmektedir ve üst düzey konfor sağlamaktadır.

xDrive Akdeniz Ayak Uzatmalı Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 185 cm boy ve 100 kg ölçülerine sahip kullanıcalar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

xDrive MASAJLI KASIRGA Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Masajlı Oyuncu Koltuğu kulağa hoş geliyor değil mi ? oyuncu koltuklarında standart üretimin dışına çıkan ilk firma xdrive markasıdır İnsan vücudunda günün yorgunluğu ile birlikte özellikle sırt bölgesinde kaslar gerginleşmektedir. Bu gerginleşme insanların halsiz, mutsuz, moralsiz, aşırı yorgun ve gergin bir ruh haline bürünmesine sebebiyet vermektedir. Bu durumun doğru zamanda önüne geçilmez ise birçok kalıtsal olan hastalığa neden olabilmekte. Örnek verecek olursak oldukça yaygın olan bel fıtığı da bu hastalıklardan biridir.

Bu durumların önüne geçmekte oturum sağlığı ve masajlı koltuklar büyük rol oynamaktadır. Özellikle artan oturum sürelerinden dolayı uzun süreli oturumlarda kan dolaşımı yavaşlamakta ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır tamda bu noktada xDrive Kasırga Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu sırt kısmında yer alan 7 farklı masaj adaptörü ve kontrol edilebilir kumandası ile 5 farklı masaj modu, bölgesel aktifleştirme, 3 farklı hız ayarı, 5 ila 20 dakika arasında kişinin kendisine uygun olarak ayarlayabileceği süre ayarına sahip şekilde yoğun titreşim hareketi sağlayarak kan dolaşımını hızlandırmakta ve kaslarda oluşan gerginliği gevşeterek günün yorgunluğunu üzerimizden almakta, daha enerjik ve mutlu hissetmemizi sağlamaktadır.

xDrive Kasırga Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 190 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

xDrive RGB AKINCI Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Profesyonel oyuncular için içerisinde bulundukları ambiyans ve ortam oldukça önemlidir ve çoğu profesyonel oyuncu koltuğu dinamik enerjilerini ve göz zevklerini tatmin edebilmek amacı ile RGB özelliğe sahip ekipmanları tercih etmektedir. Günümüzde neredeyse oyunculara hitap eden ekipmanların hepsi RGB özelliğini taşımaktadır.

Peki bu RGB özelliği nedir?

RGB üç ana rengin İngilizce karşılıkları olan kelimelerin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır; RED, GREEN ve BLUE. RGB bu 3 ana rengin birleşiminden oluşan renklerin istediğimiz ton ve renkte değiştirebileceğimiz ışık sistemidir. Bu duruma ek olarak özel yazılımlar ile yavaşça renk geçiş vb modlara sahiptir.

xDrive Akıncı RGB Profesyonel Oyuncu Koltuğu bahsetmiş olduğumuz RGB özelliğine sahip oyuncu koltuğudur. Bu özellik adaptör veya prize bağlı kalmadan powerbank ile çalıştırılabilir. Renk özelliklerini kontrol edebileceğiniz kumandaya sahiptir ve telefondan yönetebilmeniz için kendine has bir uygulamaya sahiptir.

xDrive Akıncı RGB Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 190 cm boy ve 120 kg kullanıcılar için uygundur.

xDrive FIRTINA MASAJLI/AYAK UZATMALI Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Akdeniz Ayak Uzatmalı Profesyonel Oyuncu Koltuğu ve xDrive Kasırga Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu özellikleri ve faydalarından bahsetmiştik. Bu iki muhteşem özelliğin tek üründe birleşimi xDrive Fırtına Ayak Uzatmalı Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğunda yer almaktadır. xDrive Oyuncu Koltukları 65 dansite yoğunluğa sahip PU döküm süngerlerden üretilmektedir. Ekstra dayanıklı Premium PU deriler ile üretilen xDrive oyuncu koltukları 70 derece kolonya, dezenfektana ve terlemeye karşı koruyucu ek katmana sahiptir.

xDrive Fırtına Ayak Uzatmalı Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu parça ve ekipmanlarını incelemek gerekirse; metal iç aksam ve metal bağlantı noktasına sahip 3D hareketli kolçak özelliği ve 160 derece ayarlanabilir yan mekanizmaya sahiptir. Üründe ayrıca yukarı aşağı hareketi sağlayan sgs sertifakalı 4 class amortisör, tek kollu tilt alt mekanizma, dayanıklı 70 cm çapa sahip büyük metal ayak ile birlikte oyuncu koltukları için özel tasarlanmış yüksek kilolara dayanıklı 6 cm çapa sahip yeri çizmeyen özel tekerlekleri ile oluşabilecek tehlikeli durumların önüne geçmektedir. Kişilerin kullanımı esnasında oluşabilecek ağrıların önüne geçmek amacı ile Bel ve Boyun destekleri yer almaktadır.

xDrive Fırtına Ayak Uzatmalı Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 195 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

xDrive BARBAROS Profesyonel Oyun ve Oyuncu Koltuğu

Genellikle konsol oyunları geniş ve yere yakın konumlandırılmış ekranlar karşısında oynanmaktadır. Bu durumda 75 cm çalışma masasına uygun olarak üretilmiş oyuncu koltukları yüksek kalacağı için konforlu bir kullanım sunmayacaktır. Tamda bu nokta’da size önerimiz xDrive Barbaros Serisi,

Özellikle konsol oyuncularına özel olarak tasarlanmış olan xDrive Barbaros Profesyonel Oyuncu Koltuğunun oturum kısmının en ölçüsü 62 cm, derinlik ölçüsü ise 52 cm’dir. 120 kg kapasiteye kadar dayanıklı bu koltuğun 3 farklı ayak seçeneği mevcuttur. Bunlar Yere Sıfır Sallanan Model, U ayak ve Flaş taban ayaklıktır. Flaş taban ayaklığın çapı 55 cm’dir, elektro statik boyalı ayak ve metal yapısı ile kullanıcısına maksimum dayanıklılık sunmaktadır.

xDrive Barbaros Profesyonel Oyun ve Oyuncu koltuğu yukarı ve aşağıya hareket ettirebileceğiniz kollara sahiptir. Bu koltuğu kullanmayacağınız zamanlarda çok fazla yer kaplamaması amacı ile katlanabilme özelliği mevcuttur.

xDrive Barbaros Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 200 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.