sadsad x
asdasd

OYUNCU KOLTUĞU NASIL SEÇİLMELİDİR?

10 Ekim 2021
OYUNCU KOLTUĞU NASIL SEÇİLMELİDİR?

Oyuncu Koltuğu Almadan Önce dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkese merhabalar, bu blog yazımızda oyuncu koltuğu seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikler ele alınacaktır. Oyuncu koltuğunun, ofis koltuğu ve çalışma koltuğu arasındaki farkları, Uzun süreli kullanıma uygun yapı ve fonksiyonlara sahip oluşu, vücut ergonomisine uyumlu tasarımı ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Oyuncu koltuğu seçerken aşağıdaki özellikler dikkate alınmalıdır.

  • Ergonomi
  • Bel ve baş desteği
  • Geri yatabilen sırt
  • Amortisör sistemi
  • Dayanıklı ayak ve tekerlekler
  • Ayarlanabilir ve yumuşak kolçaklar
  • Sünger kalitesi
  • Kullanılan deri veya kumaş kalitesi
  • Görsellik

Yukarıdaki özelliklerin vücut yapınıza ve ölçülerinize en uygun olmasına dikkat edilmelidir. Oyuncu koltuğunuz ile geçirilecek uzun zamanı hissettirmeyecek konfora sahip olmalıdır.

Unutmayın ki oyuncu koltuğunuz size herkesten daha yakın bir arkadaşınız olacaktır !

Yukarıdaki özelliklerin ayrıntılarını detaylı bir şekilde ele alalım;

Ergonomi: Seçeceğiniz koltuğun, sırt yüksekliği vücut ölçülerinize uygun olmalı, bel ve baş destek sistemi her koşulda bel ve baş boşluğunuzu doldurabilmeli, koltuğun yükseklik ayarlaması ile en ideal kullanım mesafesi ayarlanabilir olmalı, ayarlanabilir kolçaklar ile klavye veya masa mesafesini ayarlayabilir ve bu sayede dirseklerinizin desteklenmesini sağlayabilmelisiniz. Dinlenme anlarınızda sırt kısmını geriye yatırabilmeli ve bu sayede bedeninizi dinlendirebilmelisiniz, uygun derinlikte oturma ve uygun genişlikte sırt yapısına sahip olmadır.

Seçeceğiniz ürün bunları size sağlıyorsa oyuncu koltuğunuza çok yaklaşmış durumdasınız demektir. Tabi ki diğer maddeleri sakın görmezden gelmeyin çünkü uzun süre beraber olacağınız koltuğunuzun her özelliği önemli…

Bel ve Baş Desteği: Araştırmalarımızda bazı modellerin kendiğinden bel ve baş destekli olduklarını ve bazılarının harici olduklarını gördük, fakat bu tamamen sizin direkt deneyerek seçebileceğiniz bir özelliktir. Vücut yapınıza ve kullanımıza en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Geriye Yatabilen Sırt: Araştırmalarımızda genellikle bütün modellerde geriye yatma özelliği mevcut durumda fakat burda önem arzeden durum kullanılan mekanizma kalitesi olacaktır ve bu çok büyük önem arz etmektedir. Diğer bir husus kullanım alışkanlığınız ve kullanım alanınızdır. kullanım alanı kısıtlı mekanlarda 180 derece geriye yatma her zaman işinize yaramayabilir. Kullanım amacınıza göre geriye yatma özelliğini değerlendirmelisiniz. Uzun süreli kullanımlarda istirahat açısından geriye yatma özelliği önemlidir.

Amortisör Sistemi: Amortisör kalitesi çok önemlidir. Araştırmalarımızda birçok firma belirttiği özellikten daha düşük kalitede amortisör kullanmakta olduğunu görmüş durumdayız ki sizde almadan önce 4class amortisör kullanıldığından emin olmalısınız.

Dayanıklı Ayak ve Tekerlekler: Bu konuyu ayakkabılarımız olarak düşünebilirsiniz ki gerçekten de öyledir. Bütün yükünüzü taşıyan sistemdir. Kalitesiz bir tekerlek çok geçmeden hareket özelliğini kaybedecek ve hatta kırılacaktır. Oturma yapınızı tamemen bozacaktır ki bu şekilde koltuğunuzu bir daha görmek bile istemeye bilirsiniz, bu özelliğe çok dikkat etmelisiniz en önemli parçalardan birtanesidir.

Ayarlanabilir ve Yumuşak Kolçaklar: Kolçakların; yukarı ve aşağı, ileri ve geri, sağa ve sola hareket etme özellikleri olması gerekmektedir. Bu özellikler size en büyük konforu sağlayacaktır. Bu özelliği ekipman olarak düşünün ve oyun oynarken ayarlamalarınızı yapıp başlayacaksınız veya dinlenme anında film veya dizi izlerken farklı açılarda ayarlayıp rahatlığın keyfine varacaksınız ki bu özellikte önem arz ettiğini belirtmek isterim.

Sünger Kalitesi: Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız bu özellik çok önemlidir. çok kısa sürede oturma kısmının adeta yok oluşunu görmek istemiyorsanız tabi… Yüksek dansite döküm süngerler kullanılmış olmasına önem gösterin. Sünger ne çok yumuşak olmalı ne de çok sert olmalıdır. Deneyerek almanız en doğru tercihi yapmanızı sağlar. xDrive Oyuncu Koltukları 60 dansite yoğunluğu sahip poliüretan süngerleri ürünlerinde standart olarak kullanmaktadır.

Kullanılan Deri veya Kumaş Kalitesi: Kullanılan deri veya kumaşın kaliteli olması çok önemlidir. Kumaş tercihinde, kumaş dokuma kalitesi önem arz etmektedir. Deri tercihinde ise alkol ürünlerine karşı koruma sağlaması için ekstra koruma yüzeyi yapılıp yapılmadığını satıcı firmaya mutlaka sorun ve tercihinizde bu yönde olmalıdır.

Görsellik: Hepimizin ilk olarak baktığı özellik tabi ki de görselliktir. En önemli özelliklerden biridir ki baktığınızda mutlu olmanız gerekmektedir. özellikle renk ve tasarım çeşitliliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Size en iyi hissiyat ve duyguyu veren ayrıca uzun zaman görmekten sıkılmayacağınız koltuğu seçmelisiniz ve tabiki diğer özellikleri de sağladıktan sonra artık oyuncu koltuğunuzu buldunuz demektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.