sadsad x
asdasd

Oyuncu Koltuğu Ne İşe Yarar?

25 Mart 2021
Oyuncu Koltuğu Ne İşe Yarar?

Bir oyuncu yada influencersanız gün içerisinde en çok vakit geçirdiğiniz yer oyuncu koltuğunuzdur ve evdeki en rahat koltuk olması gerektiğini söylemeye gerek yoktur herhalde, değil mi? Eğer siz de bir oyun tutkunuysanız yada influencersanız gününüzün çok büyük bir kısmı oyuncu koltuğu üzerinde geçiyor demektir; bu da sahip olduğunuz koltuğun rahat, ergonomik ve sağlıklı yapıda olması gerektiği anlamına geliyor. Unutmayın ki her bilgisayar koltuğu yada çalışma koltuğu oyuncu koltuğu değildir. normal koltuklar günlük 8 saat çalışmaya uygun hazırlanırken oyuncu koltukları gerek ergonomisi gerek kalite olarak günlük ortalama 15 saat çalışmaya uygun tasarlanmaktadır

NEDEN BİR OYUNCU KOLTUĞUNA İHTİYAÇ DUYARSINIZ?

Gaming ve Bilişim dünyasından oldukça uzak yaşayanlar bu soruyu gerçek anlamda soracaktır. Öte yandan gerçek oyuncu ve vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenler, bu soruyu daha çok “Neden bir oyuncu koltuğuna ihtiyaç duymayasınız ki?” şeklinde soruyor olabilirler. Söz konusu sağlık olduğu zaman mahallenin spotçusunda yada herhangi bir mobilya mağazasında satılan renkli döşenmiş bir koltuk ile oyuncu koltuğu arasında dağlar kadar fark beliriveriyor. Yoğun çalışma temposu veya Oyun süreçlerine kendini kaptırmış birinin uzun süreler koltukta oturmasının sırt ve bel sağlığına tehlike oluşturabileceği aşikar. Bu yüzdendir ki rahat, ergonomik ve ortopedik bir oturma alanı, gaming dünyasında fazlasıyla önemli bir hal alıyor. Oyuncu koltuğu satın alırken piyasadaki noname ucuz ve vasat ürünleri gözden çıkartmak gerekiyorki çoğu ofis koltuklarından dahada kötü

OYUNCU KOLTUĞU NEDİR, DİĞER ÇALIŞMA KOLTUKLARINDAN FARKI NEDİR?

Hiç oyun koltuğu satın aldığınızı zannedip kullandıktan belli bir süre sonra ilkokul çağı çalışma sandalyesinden hiçbir farkı olmadığına kanaat getirdiğiniz oldu mu işte bu ürünler normal koltukları renkli döşeyip adına oyuncu koltuğu diyerek makalı ürünlerden daha yüksek karla satan noname firma ürünüdür? Eğer siz de bu acı tecrübeyi edinmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorsanız, kaliteli ve ömürlük bir oyuncu koltuğu edinme vaktiniz çok gelmiş de geçiyor bile demektir. En standart özelliklere sahip bir oyuncu koltuğunu bile normal çalışma sandalyelerinden ayıran fonksiyonlar açık ve nettir:

Class4 Amortisör İle Yükseklik: Oyuncu koltuklarının yüksekliği ayarlanabilir olmalı ve özellikle oyuncu koltuklarında günlük 15 saat oturuma uygun olabilmesi için Class4 Amortisör Kullanılmış Olmalıdır. Uzmanlar, oyuncu koltuğu yüksekliğinin, ayaklarınızın yere paralel olarak dokunduğu noktada olması gerektiğini savunuyor.

Bel desteği: İyi bir oyuncu koltuğunun sırt ve bel destekleri tasarımına göre dahali yada harici yukarı ve aşağı ayarlanabilir olabilir. Bununla birlikte yüksek arkalığa sahip oyuncu koltukları, sırtın üst kısmına da destek sağlayarak bele binen yükü azaltma özelliğine sahiptir.

Derinlik: Oyuncu koltuğunun derinliği, temelde minderin ucundan sırtlığa kadar olan kısmı ifade eder. Burada önemli olan, ebatlarınıza göre bir oyuncu koltuğu seçmeniz. Minyon yapılı birinin derinliği yüksek olan bir oyuncu koltuğunda rahat etmesi pek mümkün değil.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.